viac

  Kontrolovať vás môžu aj v obchodoch aj v zamestnaní

  Slovensko už zajtra čaká prvé celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Iba dnes večer zverejnil Úrad verejného zdravotníctva vyhlášku, ktorá zamestnávateľom, ale aj obchodom umožní kontrolovať negatívny výsledok testu.

  Obchody aj zamestnávatelia budú môcť podľa vyhlášky kontrolovať negatívny výsledok testu. Ak sa zamestnanec alebo nakupujúci nebude vedieť negatívnym výsledok preukázať budú mu musieť zamedziť v vstupe do zamestnania alebo do obchodov.

  Netreba však zabudnúť, že na testovanie platia aj výnimky pre ľudí, ktorí nemusia ísť na povinný test. Zamestnávatelia, ale napríklad aj obchodníci by si mali výnimky dôkladne naštudovať aby nevznikali zbytočné konflikty.

  Na testovaní sa nemusia zúčastniť napríklad deti do desať rokov, autisti, onkologickí pacienti alebo pacienti, ktorým to neumožňuje zdravotný stav. Tí však musia mať špeciálne potvrdenie od lekára, ktoré im vystaví lekár iba osobne.

  Úrad verejného zdravotníctva tak napríklad rizikových onkologických pacientov posiela medzi ostatných ľudí aby si vybavili potrebné potvrdenie. Namiesto toho aby sa tieto rizikové skupiny vyhli kontaktu a tiež možnosti nakaziť sa.

  Okre negatívneho antigénového testu s certifikátom môžete použiť aj negatívny výsledok RT-PCR testu, ktorého výsledok bol po 29: novembri. Právo kontrolovať negatívny test budú mať zamestnávatelia a napríklad obchody od 2. novembra od 5.00 hodiny ráno do 9. novembra do 1.00 hodiny.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu