PočasieSlovenskoSprávy

Sobota bude veterná a chladná. Bude aj daždivá

Slovensko čaká daždivá a chladná sobota. Zrážky však budú počas dňa chladnúť. Bude však aj veterno. V Tatrách môže snežiť.

Dôležité
  • NOC: teplota od 6 až do 11°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 mm a na krajnom severe ojedinele okolo 15 mm, na hrebeňoch Tatier do 15 cm snehu
  • DEŇ: teplota od 9 až do 14°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 4 mm a na hrebeňoch Tatier do 4 cm snehu

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď. Na hrebeňoch Tatier môže snežiť. Miestami bude hmlisto.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 6 až do 11°C. Na Orave a pod Tatrami však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať ojedinele do 4°C.

V noci veterno

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť do 50 km/h.

Na východe a na Gemeri bude fúkať len slabý vietor. Na hrebeňoch hôr vo vysokých polohách bude fúkať búrlivý vietor až víchrica.

Dážď a sneženie

Spočiatku dna bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a miestami bude tiež hmlisto. Miestami sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky.

Na hrebeňoch Tatier môže aj zajtra počas dňa snežiť. Postupne v priebehu dňa nastane však ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti.

Ochladí sa

Najvyššia denná teplota sa zajtra bude pohybovať od 9 až do 14°C. V južnej polovici západného Slovenska a na juhu stredného Slovenska bude teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 16°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 55 km/h.

Na hrebeňoch hôr vo vysokých polohách bude fúkať búrlivý vietor až víchrica. Popoludní bude vietor slabnúť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button