Bleskové správySlovenskoSprávy

Kusý navrhuje zatvorenie niektorých testovacích miest

Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý na Facebooku vyzval na zatvorenie nevyužitých testovacích miest.

Včera väčšina testovacích miest na COVID-19 praskala vo švíkoch. Dnes mnohé zívajú prázdnotou. Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto na Facebooku uviedol, že navrhuje zatvoriť niektoré nevyužité testovacie miesta.

„Od rána obieham odberné miesta. Na väčšine z nich za posledné hodiny prichádzajú nie stovky, nie desiatky ľudí, ale doslova jednotlivci. Napriek tomu musia na odberných miestach dobrovoľníci, zdravotníci, vojaci aj policajti mrznúť a čakať, kým im „skončí šichta“ o 21.30,“ uviedol na Facebooku starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Starosta bratislavskej mestskej Nové Mesto vyzval na Facebooku na zatvorenie nevyužitých testovacích miest.

Podľa Kusého nemá zmysel aby ľudia na takýchto odberných miestach mrzli. „Ak máme na jednej adrese viac odberných miest, aký to má zmysel, aby tu tí ľudia ďalej mrzli? Nie je čas zredukovať tieto miesta?,“ napísal na Facebooku Kusý.

Povedal, že na väčšine takýchto miest s uzatvorením súhlasil aj personál avšak s dovetkom, že o tom musia rozhodnúť vyššie šarže. „Všetci, s ktorými som sa o tom rozprával, súhlasia. Len vojaci s dovetkom, že o tom musia rozhodnúť „vyššie šarže“. Ak na samosprávu hodili väčšinu roboty pri príprave aj samotnej realizácii testovania, mohli by nám veriť aj v tom, že ak sa škrtne pár odberných miest tam, kde sú 3-4 na jednej adrese, samotné testovanie to neohrozí. Čo si o tom myslíte?,“ doplnil Kusý.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button