viac

  Kusý navrhuje zatvorenie niektorých testovacích miest

  Včera väčšina testovacích miest na COVID-19 praskala vo švíkoch. Dnes mnohé zívajú prázdnotou. Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto na Facebooku uviedol, že navrhuje zatvoriť niektoré nevyužité testovacie miesta.

  „Od rána obieham odberné miesta. Na väčšine z nich za posledné hodiny prichádzajú nie stovky, nie desiatky ľudí, ale doslova jednotlivci. Napriek tomu musia na odberných miestach dobrovoľníci, zdravotníci, vojaci aj policajti mrznúť a čakať, kým im „skončí šichta“ o 21.30,“ uviedol na Facebooku starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

  Starosta bratislavskej mestskej Nové Mesto vyzval na Facebooku na zatvorenie nevyužitých testovacích miest.

  Podľa Kusého nemá zmysel aby ľudia na takýchto odberných miestach mrzli. „Ak máme na jednej adrese viac odberných miest, aký to má zmysel, aby tu tí ľudia ďalej mrzli? Nie je čas zredukovať tieto miesta?,“ napísal na Facebooku Kusý.

  Povedal, že na väčšine takýchto miest s uzatvorením súhlasil aj personál avšak s dovetkom, že o tom musia rozhodnúť vyššie šarže. „Všetci, s ktorými som sa o tom rozprával, súhlasia. Len vojaci s dovetkom, že o tom musia rozhodnúť „vyššie šarže“. Ak na samosprávu hodili väčšinu roboty pri príprave aj samotnej realizácii testovania, mohli by nám veriť aj v tom, že ak sa škrtne pár odberných miest tam, kde sú 3-4 na jednej adrese, samotné testovanie to neohrozí. Čo si o tom myslíte?,“ doplnil Kusý.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu