Bleskové správySlovenskoSprávySvet

COVID-19: Na hraniciach sa zavedú kontroly

Na hraničných priechodoch sa zavedú kontroly aj povinné testovanie pomocou antigénových testov. Od budúce pondelka sa pilotné testovanie spustí na hranici s Ukrajinou.

Počet otvorených hraničných priechodov sa zrejme pre kontroly zníži, obmedzia sa aj otváracie časy. Prichádzajúci by mali mať postupne možnosť otestovať sa aj v blízkosti hraníc.

Podľa premiéra Matoviča sa na hraničných priechodoch vykoná 4 až 5 miliónov testov mesačne, čo by malo udržiavať počet pozitívnych prípadov pod kontrolou.

Prvé kontroly sa zavedú na Slovensko – Ukrajinskej hranici, kde by sa kontroly mali zaviesť už o budúceho pondelka. Od 15.11. budú môcť ľudia prekročiť hranice na dvoch hraničných priechodoch s Ukrajinou. Potrebný bude stále PCR test avšak na hraniciach sa budú musieť podrobiť aj antigénovému testu. Ten si budú musieť navyše aj zaplatiť.

Neskôr sa však kontroly rozšíria aj na ďalšie hraničné priechody avšak obmedzí sa počet otvorených hraničných priechodov. So všetkými štátmi ostane otvorených zrejme 37 hraničných priechodov a na všetkých sa budú musieť prichádzajúci Slováci aj cudzinci podrobiť povinnému antigénovému testu.

Povinné testy budú platiť aj pre pendlerov. Tí sa budú povinné testovať vždy raz za dva týždne a certifikátom budú môcť prekračovať hranice zrejme bez obmedzenia vzdialenosti. Obmedzí sa však zrejme počet výnimiek pri cestách do zahraničia. Prísnejšie kontroly čakajú aj hranicu s Českom. Naopak kontroly a testovanie sa naďalej bude týkať vodičov kamiónovej dopravy.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button