Bleskové správySprávySvet

K teroristickému útoku vo Viedni sa prihlásil Islamský štát

K ohavnému teroristickému útoku, ktorý sa včera večer odohral vo Viedni, sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

Za teroristickým útokom vo Viedni, pri ktorom včera 20-ročný atentátnik zabil štyroch ľudí a dve desiatky zranil, môže byť Islamský štát. Teroristická organizácia sa k útoku prihlásila cez spriaznenú propagandistickú agentúru Amák.

Tá vo vyjadrení uviedla, že 20-ročný terorista Kujtim Fejzulai bol príslušníkom extrémistickej a teroristickej organizácie Islamský štát.

Propagandistická agentúra Amák vo vyhlásení uviedla, že “vojak kalifátu, ktorý vyzbrojený samopalom, pištoľou a nožom zabil a zranil približne 30 križiakov, vrátane policajta a zamestnancov polície”.

Otrasný teroristický útok iba 20-ročného mladíka sa odohral včera večer v centre Viedne. Útočník Kujtim Fejzulai začal strieľať na ulici do ľudí a pritom až štyri osoby zranil a asi dve desiatky zranil. Medzi zranenými je pritom aj jedna Slovenska. Polícia útočníka po niekoľkých minútach zneškodnila.

Pri následných domových prehliadkach polícia zadržala aj ďalších 14 ľudí, ktorí mali atentátnikovi s útokom pomáhať. Objavili sa aj nepotvrdené informácie, že terorista si mal muníciu na útok zaobstarať na Slovensku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button