Bleskové správySlovenskoSprávySvetTlačové správy

Prezidentka odsúdila teroristické útoky vo Viedni

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zaslala sústrastný telegram rakúskemu prezidentovi Alexandrovi Van der Ballenovi pre teroristický útok vo Viedni.

Prezidentka Zuzana Čaputová odsúdila teroristické útoky vo Viedni. V utorok 3. novembra 2020 kontaktovala rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena, ktorému zaslala aj sústrastný telegram.

Viac o útokoch vo Viedni:

“Dôrazne odsudzujem tento nezmyselný a nehumánny čin, ktorý popiera všetky hodnoty civilizovanej spoločnosti a úcty k ľudskému životu. Nesmieme dovoliť, aby v tejto zložitej chvíli naše spoločnosti ovládol strach a hnev. Naše zdieľané hodnoty sú silnejšie než nenávisť, extrémizmus a terorizmus. V tejto ťažkej chvíli vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, Vám a rodinám obetí, úprimnú sústrasť a zraneným želám skoré uzdravenie,” uviedla v telegrame zaslanom rakúskemu prezidentovi slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Na znak solidarity s Rakúskom bude večer Prezidentský palác osvetlený v rakúskych národných farbách, teda na červeno-bielo. 

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button