Bleskové správySlovenskoSprávySvet

Pri útoku vo Viedni sa zranila aj Slovenska

Pri včerajšom večernom teroristickom útoku vo Viedni sa zranila aj jedna Slovenska. Ohavný útok si vyžiadal štyri obete a niekoľko zranených.

Rakúskom včera otriasol ohavný a odporný teroristický útok iba 20-ročného mladíka, ktorý sympatizoval s Islamským štátom. V centre Viedne pri teroristickom útoku mladík zabil štyri osoby a ďalších 17 zranil.

Podľa informácie z polície si mladík mal muníciu na útok zaobstarať na Slovensku. Po obede však ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo, že medzi zranenými je aj jedna Slovenska.

​”Áno, môžem potvrdiť, že nás v súvislosti s včerajšími útokmi vo Viedni rakúska strana informovala o jednej zranenej občianke Slovenskej republiky. Rezort diplomacie poskytuje náležitú konzulárnu asistenciu a maximálnu možnú súčinnosť,” konštatoval riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

Rezort diplomacie neuviedol v akom stave je slovenská občianka. V nemocniciach je však hospitalizovaných 17 ľudí pričom až sedem je vo vážnom stave.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button