Bleskové správySprávySvet

Terorista z Viedne kúpil muníciu zrejme na Slovensku

Iba 20-ročný terorista, ktorý útočil včera večer vo Viedni, kde zabil 4 ľudí a niekoľkých zranil, zrejme nakúpil muníciu na Slovensku.

Terorista, ktorý včera vo Viedni zabil štyroch ľudí a 17 zranil zrejme nakúpil muníciu na útok na Slovensku. 20-rošný mladík bol v hľadáčiku rakúskej polície pre terorizmus dlhšiu dobu.

Vo väzení si mladík odsedel niekoľko mesiac. Minulý rok bol odsúdený na 22 mesiacov za mrežami pre napojenie na teroristickú organizáciu Islamský štát. Minulý rok v decembri ho však z väzenia predčasne podmienečne prepustili.

Teroristický útok vo Viedni: počet obetí stúpol na štyri, zranených je 17

20-ročný mladík Kujtim Fejzulai chcel minulý rok vycestovať do Sýrie, to sa mu však nepodarilo. Pre napojenie na Islamský štát skončil nakoniec za mrežami. Po prepustení z väzenia mal spolu so svojím známym v júli tohto roka navštíviť Slovensko, kde si tiež zaobstaral strelivo do automatickej pušky, ktorú pri útoku použil.

Informáciu pre TV Joj potvrdil minister vnútra Roman Mikulec. Mikulec doplnil, že slovenské úrady spolupracujú s rakúskou stranou pri vyšetrovaní.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button