Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správyVideá

Prezidentka hovorila s premiérom o opatreniach v boji s pandémiou

Prezidentka Zuzana Čaputová po rokovaní s premiérom Igorom Matovičom uvítala, že vláda ide zaviesť testovanie na hraniciach.

Bez toho by podľa prezidentky nemalo vynaložené úsilie u nás doma zmysel. Prezidentka vystúpila v stredu 4. novembra 2020 s premiérom Igorom Matovičom na spoločnej tlačovej konferencii.

Okrem iného uviedla, že v súlade s hlasmi odborníkov považuje za dobré tiež umožnenie testovania zadarmo v mobilných odberných miestach pre každého, kto bude chcieť. 

“Rovnako vnímam aj to, že bude pravidelné testovanie v nemocniciach, zariadeniach pre seniorov a v kritickej infraštruktúre, pretože to sú práve tie služby a tí ľudia, ktorých teraz musíme chrániť najviac. Rozumným krokom je aj prehodnotenie ďalšieho kola plošného testovania len na okresy s vyššími počtami infikovaných,” povedala prezidentka Zuzana Čaputová, 

Prezidentka premiéra požiadala, aby venovali zvýšenú pozornosť nemocniciam, pretože situácia v nich je zložitá až kritická a potrebujeme výraznejšie pridať v manažmente pacientov aj zdravotného personálu.

Lekári, lekárky a celý zdravotný personál sú podľa prezidentky tí, ktorí boj s vírusom odvádzajú v prvej línii a musíme im maximálne pomôcť.

“Verím, že prijímané opatrenia pomôžu situáciu zvládnuť. Je však potrebné, aby sme tomu napomohli my všetci vlastnou zodpovednosťou a opatrnosťou pri svojich sociálnych kontaktoch. Cieľ máme spoločný, ochrániť životy a zdravie čo najviac našich občanov,” doplnila Čaputová.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button