PočasieSlovenskoSprávy

Štvrtok: cez noc dážď a cez deň len 14 stupňov

Cez noc prídu zrážky a teplota klesne. Počas zajtrajšieho dňa síce zrážky ustúpia avšak teplota cez deň bude postupne klesať.

Dôležité
  • NOC: teplota od 4 až do 9°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 10 a na krajnom západe do 1 mm
  • DEŇ: teplota od 9 až do 14°C, sever do 7°C, vietor od 15 až do 40 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 1 mm

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska oblačno až zamračené a na západe Slovenska bude nad ránom miestami zmenšená oblačnosť.

Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď. Na západe a nad ránom aj na strednom Slovensku budú zrážky len ojedinelé. Na hrebeňoch Tatier môže aj snežiť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 4 až do 9°C. Na Kysuciach a Orave však bude počas noci ojedinele aj chladnejšie.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h. Ojedinele môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť až 50 km/h. Na strednom Slovensku bude miestami fúkať slabý vietor.

Prichádza ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude malá a miestami zväčšená oblačnosť. Dopoludnia na juhu stredného Slovenska a na východe bude až veľká oblačnosť. Ojedinele sa objavia slabé zrážky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 9 až do 14°C. Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 7°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 4°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 15 až do 40 km/h, avšak ojedinele môže rýchlosť vetra v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 55 km/h. Na strednom Slovensku bude miestami fúkať slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button