viac

  Vláda schválila predĺženie zákazu vychádzania. Budú platiť výnimky

  Vláda na dnešnom rokovaní schválila predĺženie zákazu vychádzania až do 14. novembra. Aj naďalej budú platiť výnimky. Vláda zatiaľ nezverejnila naradenie a presné podmienky k nemu.

  Z8kaz vychádzania naďalej nebude platiť v nočných hodinách od 1.00 do 5.00 hodiny v noci. Naďalej bude platiť výnimka so zákazu vychádzania pre osoby, ktoré budú mať aktuálny PCR test alebo antigénový test v rámci celoplošného testovania.

  Iné podmienky však budú platiť v okresoch, kde sa uskutoční druhé kolo celoplošného testovania. V týchto okresoch bude treba aktuálny negatívny PCR test alebo antigénový test z víkendového testovania.

  V ostatných okresoch bude platiť PCR test od 29.10.2020 alebo antigénový test (certifikát) z prvého kola testovania. Presné podmienky však budú jasné až po zverejnení nariadenia vlády. Je pravdepodobné, že v prípade ak budete potrebovať cestovať do okresu, kde bude druhé kolo, bude potrebný aj aktuálny test.

  Milan Šedivý
  Milan
  Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu