viac

  Obyvateľov 45 okresov čaká cez víkend testovanie od 8. do 20. hodiny

  Je určené pre osoby okrem výnimiek stanovených uznesením vlády SR nad 10 rokov, ktoré sa zdržujú v územných obvodoch okresov, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v rámci celoplošného testovania obyvateľov hranicu 0,7% a viac a tiež pre osoby, ktoré potrebujú navštíviť tieto okresy v termíne od 9. do 14. novembra 2020.

  Aktuálne sa na príprave ďalšej fázy operácie Spoločná zodpovednosť podieľa celkovo viac ako 2.000 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Velenie operácie pracuje z bezpečnostných a epidemiologických dôvodov prevažne online. K dnešnej 10. hodine je pre tzv. červené okresy naplánovaných na sobotu 2.805 odberových miest a 2.715 tímov. V nedeľu by sa testovanie malo realizovať v 2.751 odberových miestach a zabezpečiť by ho malo 2.683 odberových tímov.

  Výsledky testovania v jednotlivých okresoch

  Presný počet odberových miest bude uverejnený na stránke www.somzodpovedny.sk, predbežne však Ozbrojené sily SR plánujú testovať na rovnakých odberových miestach, ako v rámci celoplošného testovania. Totožné by mali byť aj odberové tímy. Pre verejnosť budú odberové miesta prístupné od 08.00 h do 20.00 h. V tejto súvislosti rezort obrany obyvateľom výrazne neodporúča čakať v sobotu ráno pred testovaním v radoch, ale prísť na testovanie cez deň podľa aktuálnej situácie na jednotlivých odberových miestach. Zároveň prosí o trpezlivosť a ústretovosť.

  V súvislosti s testovaním ministerstvo obrany dôrazne vyzýva obyvateľov, aby si na vystavené certifikáty dávali pozor, nakoľko v prípade ich straty alebo znehodnotenia im nebudú môcť byť vystavené nové.

  „Verím, že aj počas nadchádzajúceho testovania sa všetci zúčastnení – organizátori, členovia odberových tímov, verejnosť a samosprávy – jednoducho všetci spojíme a opäť potiahneme za jeden povraz. Budúcnosť Slovenska je naozaj našou spoločnou zodpovednosťou a tak by sme k tomu mali pristupovať. Preto veľmi oceňujem spoluprácu so všetkými zložkami a najmä samosprávami. Je skvelé cítiť, že sme na jednej lodi a máme spoločný cieľ. Nie jednoduchý, ale nesmierne dôležitý,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď. Zároveň poďakoval aj sponzorom za „nezištnú pomoc pri odstraňovaní následkov núdzového stavu, ktorá je prejavom solidarity a ľudskosti. Sú skvelí a veľmi nám pomáhajú.“ 

  Minister J. Naď zároveň uviedol, že okrem plánovaných odberových miest v rámci 45 testovaných okresov rezort obrany dobrovoľne otvorí aj ďalšie odberové miesta v okresoch, ktoré hraničia s tzv. červenými okresmi, a to na základe požiadaviek samospráv. V tomto prípade štát poskytne pre odberové miesta nad rámec plánu antigénové testy, certifikáty a dokumentáciu, ako aj personál z radov ozbrojených síl a policajného zboru. Ostatný personál a ochranné pomôcky budú v réžii samospráv, ktoré o tieto odberové miesta nad rámec plánu požiadajú. 

  Testovať zamestnancov vo vlastnej réžii budú môcť opäť aj firmy nad 4.000 zamestnancov, prípadne skupiny firiem, ktoré v jednom areáli vedeli zriadiť spoločné odberné miesto s účasťou aspoň 4.000 osôb. Túto možnosť využije 10 firiem.

  Tlačová správa
  Tlačová správahttps://stalosa.sk
  Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

  Podobné články

  Pribudlo 6-tisíc prípadov a viac ako 100 úmrtí

  Antigénové a PCR testy na Slovensku včera potvrdili viac ako 6-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Za včerajší deň však pribudlo viac ako 100 úmrtí. Zaočkovaných za včera pribudlo necelých 6-tisíc.

  Tripartita odsúhlasila návrh kľúčového zákona na trvalú ochranu zamestnancov

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravilo návrh nového zákona o podpore v čase skrátenej práce. Zmeny odsúhlasila už aj tripartita.

  MDV: Na odporúčanie hygienikov pozastavujeme praktickú výučbu v autoškolách

  Ministerstvo dopravy od zajtra pozastavuje Covid automat pre autoškoly. Stane sa tak na základe odporúčania rezortného hygienika.

  V nemocniciach je už viac ako 4-tisíc pacientov. Pribudlo 5-tisíc prípadov

  Stav v nemocniciach sa zhoršuje a počty pacientov posledné dni rastú. Aktuálne je v nemocniciach už viac ako 4-tisíc pacientov s ochorení COVID-19 alebo podozrením naň. Pribudlo aj 5-tisíc nových prípadov a takmer 100 úmrtí.

  Premiér sa zajtra stretne s odborníkmi. Majú riešiť ako ďalej

  Premiér Igor Matovič pozval v utorok 23. 2. na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Majú riešiť ako ďalej bojovať s pandémiou COVID-19.

  Posledné články

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu