Bleskové správySlovenskoSprávySvetTlačové správy

Zmeny na slovensko-ukrajinskej hranici. Antigénový test bude povinný

Na základe vývoja epidemiologickej situácie v Slovenskej republike a na Ukrajine a na základe vyhlášky UVZ SR sa dopĺňajú podmienky vstupu na územie Slovenskej republiky.

Od 9.11.2020 bude až do odvolania zatvorený hraničný priechod Veľké Slemence – Maly Selmentsi.

Peší cestujúci budú môcť prekračovať štátnu hranicu za podmienok ako doposiaľ len cez hraničný priechod Vyšné Nemecké.

Hraničný priechod Ubľa

Vybavované budú vozidlá do 7,5t len za účelom tranzitu územím SR a cestujúci okrem peších na základe výnimky vyplývajúcej z platnej vyhlášky UVZ, alebo na základe udelenej výnimky 24/7. Peší cestujúci sú vylúčení.

Hraničný priechod Vyšné Nemecké

Naďalej platí, že na územie Slovenskej republiky je umožnený vstup osôb, ktoré majú udelený pobyt na území SR, ale tento vstup na územie Slovenskej republiky bude časovo obmedzený od 07:00-19:00 hod. Tieto osoby, bez ohľadu na spôsob dopravy môžu vstúpiť len cez hraničný priechod Vyšné Nemecké.

Tieto osoby sa na vstupe musia podrobiť antigénovému testu a následne sú povinné ísť do domácej karantény, kde sa musia najskôr 5. deň podrobiť RT PCR testu.

Antigénovému testu sa nemusia podrobiť osoby, ktoré tranzitujú územím SR a na základe výnimiek vyplývajúcej z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, alebo na základe písomnej výnimky.

Nákladná doprava bude na vstupe a na výstupe bez obmedzenia.

Zdroj
Ministerstvo vnútra SR
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button