Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávySvet
Odporúčame

Rakúska polícia klame. Slovenskí policajti upozornili na teroristu ešte v lete

Rakúska polícia sa snaží hodiť vinu za teroristický útok vo Viedni na slovenských policajtov. Pritom tí rakúski niekoľko týždňov nekonali.

Reakcia Ministerstva vnútra SR na medializované informácie rakúskych orgánov v prípade teroristického útoku vo Viedni.

Na tlačovej konferencii rakúskeho vnútra Karla Nehammera, viedenského policajného prezidenta Gerharda Pürstla a šéfa Federálneho úradu na ochranu ústavy a boj proti terorizmu Franza Rufa vo štvrtok 5. novembra 2020 odznelo, že prvotná informácia slovenských bezpečnostných zložiek bola nedostatočná a žiadosť o doplnenie bola vybavená až po dvojnásobnej písomnej výzve a telefonáte so žiadosťou o urgentnú odpoveď. K potvrdeniu totožnosti páchateľa malo podľa nich prísť 16.októbra.

Lenže rakúski predstavitelia klamali a zavádzali. Slovenská polícia údaje poslala ešte cez leto a rakúska strana potvrdila ich prijatie ešte v septembri. Vlastnú neschopnosť chceli rakúski predstavitelia hodiť na Slovensko.

Viac informácií k teroristickému útoku vo Viedni:

„Z takticko-bezpečnostných dôvodov nemôžeme opísať spôsob, akým je v takýchto prípadoch vykonávaná policajná činnosť. Musíme sa však ohradiť voči informáciám o pomalej súčinnosti slovenskej polície. K pokusu o nákup munície došlo 21. júla 2020, slovenská polícia zaslala podrobné informácie Europolu 24. júla 2020, čiže 3 dni po pokuse o nákup. Europol následne informácie postúpil rakúskej strane,“ uviedlo slovenské Ministerstvo vnútra SR.

V rámci informácie, ktorú rakúska strana po neúspešnom nákupe munície od slovenských policajtov dostala, boli uvedené fotografie osôb a motorového vozidla s rakúskym evidenčným číslom, na ktorom tieto podozrivé osoby mali prísť na územie SR.

Rakúsko 10. 9. 2020 potvrdilo prijatie tejto informácie a informovalo naše zložky, že sa im podarilo stotožniť muža na fotografii, o ktorom už dnes vieme, že bol páchateľom teroristického útoku vo Viedni 2. novembra 2020 večer.

Žiadosť o doplňujúce informácie, ktorú rakúska strana zaslala, bola rovnako podľa rezortu vnútra vybavená.

„Slovenské bezpečnostné zložky v tomto prípade postupovali, tak ako sa od nich očakáva –  promptne a profesionálne,“ doplnilo ministerstvo vnútra SR.

Zdroj
Ministerstvo vnútra SR
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button