viac

  COVID-19: Otestovali 1,3 milióna, len 0,63% pozitívnych

  Prvý deň celoplošného testovania využilo možnosť nedobrovoľného testovania takmer 1,3 milióna ľudí. Testy odhalili celkovo 8.172 pozitívnych, čo predstavuje 0,63%. ide o výrazne menší počet ako tomu bolo v prvom kole.

  Testovania sa podľa údajov zverejnených ministrom obrany Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti Facebook zúčastnilo presne 1.297.571 ľudí. Ešte pred testovaním sa pritom predpokladalo, že druhého kola testovania by sa mohlo zúčastniť menej ako dva milióny ľudí.

  Druhé kolo testovania prebieha aj dnes. Premiér Igor Matovič však už naznačoval, že plánuje aj ďalšie a tento krát celoplošné testovania opäť všetkých Slovákov.

  Testovanie by chcel Matovič zrealizovať pred Vianocami a dá sa tak predpokladať, že premiér bude chcieť opäť cez vianočné sviatky zatvoriť doma všetkých, ktorí sa nedajú dobrovoľne otestovať.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu