Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: Otestovali 1,3 milióna, len 0,63% pozitívnych

Prvý deň druhého kolo celoplošného testovania odhalil výrazne menej pozitívnych ako tomu bolo v prvom kole. Testuje sa aj dnes.

Prvý deň celoplošného testovania využilo možnosť nedobrovoľného testovania takmer 1,3 milióna ľudí. Testy odhalili celkovo 8.172 pozitívnych, čo predstavuje 0,63%. ide o výrazne menší počet ako tomu bolo v prvom kole.

Testovania sa podľa údajov zverejnených ministrom obrany Jaroslavom Naďom na sociálnej sieti Facebook zúčastnilo presne 1.297.571 ľudí. Ešte pred testovaním sa pritom predpokladalo, že druhého kola testovania by sa mohlo zúčastniť menej ako dva milióny ľudí.

Druhé kolo testovania prebieha aj dnes. Premiér Igor Matovič však už naznačoval, že plánuje aj ďalšie a tento krát celoplošné testovania opäť všetkých Slovákov.

Testovanie by chcel Matovič zrealizovať pred Vianocami a dá sa tak predpokladať, že premiér bude chcieť opäť cez vianočné sviatky zatvoriť doma všetkých, ktorí sa nedajú dobrovoľne otestovať.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button