viac

  Prezidentka prijala Júliu Horákovú. Jej rozhodnutie rešpektuje

  Primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave adresovala prezidentke na začiatku novembra otvorený list, v ktorom objasnila svoje rozhodnutie vrátiť štátne vyznamenanie na znak nesúhlasu so súčasnou celospoločenskou situáciou, krokmi vlády a v súvislosti s plošným testovaním.

  Štátne vyznamenanie, Pribinov kríž II. triedy, za prínos v oblasti detskej medicíny jej udelil ešte prezident Andrej Kiska v roku 2016. 

  Prezidentka na dnešnom stretnutí uviedla, že by bola rada, keby bola pani Horáková aj naďalej jeho hrdou nositeľkou. 

  “Rešpektujem dôvody, pre ktoré sa tak rozhodla urobiť. Počúvala som človeka, ktorý s vášňou roky pomáha a je špičkovou odborníčkou vo svojom odbore. Cítiť z nej obrovský ľudský prístup, a ako sama povedala, pamätá si mená a tváre všetkých svojich pacientov a pacientiek. Počúvala som ale aj človeka sklamaného z nevypočutých odborných argumentov a vedeckého poznania pri riešení problémov s pandémiou. Je mi to ľúto, lebo počúvať rôzne názory, najmä ak sú opreté o dlhoročné poznanie, je nesmierne dôležité. Na ich vyjadrenie má existovať od nás politikov rešpektujúci priestor, kde môžu naplno zaznieť aj bez toho, aby sa ich nositelia museli vzdávať štátnych vyznamenaní,” uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

  Tlačová správa
  Tlačová správahttps://stalosa.sk
  Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

  Podobné články

  Premiér sa s odborníkmi dohodol na viacerých návrhoch, predstaví ich v koalícii

  Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj vo štvrtok 24. 2.

  Tragická dopravná nehoda na R1 pri obci Veľké Zálužie

  Hasiči, polícia aj záchranári dnes zasahovali pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 v katastri obce Veľké Zálužie v smere do Nitry.

  Ministerstvo zverejnilo upravené výkazy k Prvej pomoci za január

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) zverejnilo upravené výkazy za mesiac január pre podanie žiadostí v rámci Prvej pomoci.

  Ministerstvo práce: Udržať pracovné miesta pomôže trvalý „kurzarbeit“

  Vláda SR dnes schválila návrh nového zákona o trvalej podpore v čase skrátenej práce z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Je založený na trojstrannej dohode medzi zamestnancom, štátom a zamestnávateľom.

  Od 1. marca bude podľa COVID automatu 20 čiernych okresov

  Slovensko aj ďalší týždeň ostáva v čiernej farbe podľa COVID automatu. Ubúda menej rizikových okresoch a pribúda čiernych okresov.

  Posledné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu