Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Prezidentka prijala Júliu Horákovú. Jej rozhodnutie rešpektuje

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 11. novembra 2020 prijala v Prezidentskom paláci MUDr. Júliu Horákovú.

Primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave adresovala prezidentke na začiatku novembra otvorený list, v ktorom objasnila svoje rozhodnutie vrátiť štátne vyznamenanie na znak nesúhlasu so súčasnou celospoločenskou situáciou, krokmi vlády a v súvislosti s plošným testovaním.

Štátne vyznamenanie, Pribinov kríž II. triedy, za prínos v oblasti detskej medicíny jej udelil ešte prezident Andrej Kiska v roku 2016. 

Prezidentka na dnešnom stretnutí uviedla, že by bola rada, keby bola pani Horáková aj naďalej jeho hrdou nositeľkou. 

“Rešpektujem dôvody, pre ktoré sa tak rozhodla urobiť. Počúvala som človeka, ktorý s vášňou roky pomáha a je špičkovou odborníčkou vo svojom odbore. Cítiť z nej obrovský ľudský prístup, a ako sama povedala, pamätá si mená a tváre všetkých svojich pacientov a pacientiek. Počúvala som ale aj človeka sklamaného z nevypočutých odborných argumentov a vedeckého poznania pri riešení problémov s pandémiou. Je mi to ľúto, lebo počúvať rôzne názory, najmä ak sú opreté o dlhoročné poznanie, je nesmierne dôležité. Na ich vyjadrenie má existovať od nás politikov rešpektujúci priestor, kde môžu naplno zaznieť aj bez toho, aby sa ich nositelia museli vzdávať štátnych vyznamenaní,” uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button