PočasieSlovenskoSprávy

Pondelok: začiatok pracovného týždňa bude daždivý a hmlistý

Jeseň už naplno klope na dvere. Aj začiatok pracovného týždňa poznačí hmlisté a daždivé počasie. Vo vysokých polohách môže snežiť.

Dôležité
  • NOC: teplota od 1 až do 6°C, juhozápad do 8 °C, slabý vietor, zrážky do 2 mm
  • DEŇ: teplota od 5 až do 10°C, slabý vietor, zrážky do 2 mm a vo vysokých polohách do 2 cm snehu

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska prevažne zamračené a hmlisto. Miestami sa objaví aj slabý dážď alebo mrholenie. Vo vysokých horských polohách môže byť aj zmenšená oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 až do 6°C. Teplejšie však bude v noci na juhozápade Slovenska, kde sa bude teplota pohybovať okolo 8°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý vietor. Na západe a miestami aj v Žilinskom kraji bude fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V západnej polovici územia na horách bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Hmlisto a dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovensko prevažne zamračené a hmlisto. Na viacerých miestach sa objaví slabý dážď alebo mrholenie. Vo vysokých horských polohách sa môže objaviť aj sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10°C. V údoliach však bude ojedinele aj chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať len slabý vietor. Na juhozápade bude spočiatku dňa fúkať východný až juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button