Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Matovič sa mstí Sulíkovi. Ten má nakupovať testy

Škriepky medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom pokračujú ďalej.

Minulotýždňové hašterenie medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom pokračuje ďalej. Roztržka sa rozpútala po tom ako Sulík odsúdil snahu o komunitné testovanie.

Premiér Igor Matovič potom zadal Sulíkovú domácu úlohu ako riadiť pandémiu ďalej. Matovič dal Sulíkovi termín do nedele, aj keď vedel, že je do nedele v Dubaji. Podľa tvrdenia Matoviča na dovolenke, lenže Sulík bol v Dubaji riešiť náš pavilón na výstave Expo.

Matovič potom cez Facebook poslal Sulíkovi odkaz, že si domácu úlohu nesplnil. Dnes prišla zo strany premiéra Matoviča ďalšia pomsta. Na rokovaní vlády chcel Matovič na ministerstvo hospodárstva hodiť vybavenie objednávky miliónov kusov testov.

Podľa Matoviča má teraz rezort vnútra a rezort zdravotníctva dostatok inej práce a chce tak využiť kapacity práve ministerstva hospodárstva. Pre posledné celoplošné testovanie pritom testy zabezpečovala Správa štátnych hmotných rezerv a nie ministerstvo.

“Druhým dôvodom je aj to, že výhodnosť a transparentnosť predchádzajúceho nákupu prostredníctvom štátnych hmotných rezerv vrátane výberu dodávateľa bola spochybňovaná, je tu teda možnosť dokázať, že sa to dá zaobstarať tak, aby to nevyvolalo žiadne pochybnosti,” uviedol Igor Matovič.

Minister hospodárstva Richard Sulík premiérovmu návrhu nerozumie, tvrdí, že nákup testov nepatrí ku kompetenciám jeho rezortu. Upozornil, že o nákupe antigénových testov koaliční lídri vopred nediskutovali, preto sa aj na stredajšom zasadnutí vlády o ňom prerušilo rokovanie. Sulík novinárom povedal, že o návrhu majú debatovať lídri na stredajšej koaličnej rade a vláda by o ňom mohla rokovať vo štvrtok.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button