Celoplošné testovanie odhalilo 600 pozitívnych

Aktuálne kolo celoplošného testovania prebieha len v obciach a mestách, ktoré v poslednom kole mali viac ako jedno percento pozitívnych. Celkovo tak testovanie prebieha v 458 obciach a mestách na celom Slovensku.

Na rozdiel od predchádzajúcich kôl je toto posledné lokálne už čisto dobrovoľné. V predchádzajúcich kolách znamenala neúčasť na testovaní domáce väzenie. V tomto kole však už neplatí žiadny zákaz vychádzania.

Minister obrany Jaroslav Naď, ktorého rezort je za testovanie priamo zodpovedný, na Facebooku informovalo o číslach do 12.00 hodiny.

Do 12.00 hodiny sa vykonalo celkovo 31.548 testov pomocou antigénových testov na COVID-19. Počet pozitívnych bol 602, to predstavuje 1,91%.

Aj podľa odhadov bude toto posledné kolo poznačené nižšou účasťou, keďže neúčasť neznamená domáce väzenie. Otázne tak je koľko bude posledné kolo testovania stáť daňových poplatníkov a či by pozitívnych neodhalili aj bez celoplošného testovania.

Dnes aj zajtra sa pritom testuje výrazne kratšie ako pominulé víkendy. Testovanie prebieha vždy od 8.00 do 12.00 hodiny. Zoznam testovacích miest je na stránke somzodpovedny.sk.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články