Bleskové správySlovenskoSprávy

Celoplošné testovanie: Dnes do 12.00 len 15-tisíc otestovaných

Minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti Facebook informoval o číslach za nedeľu. Do 12.00 hodiny prišlo výrazne menej ľudí.

Záujem o testovanie je výrazne menší ako tomu bolo včera. Aktuálneho kola celoplošného testovanie sa do 12.00 hodiny podľa informácií od ministra obrany Jaroslava Naďa zúčastnilo len necelých 15-tisíc ľudí.

„Dnes sme do 12-tej hodiny otestovali 14 529 ľudí, 380 z nich malo pozitívny test, čo predstavuje pozitivitu 2,62%,“ napísal na sociálnej sieti Facebook Jaroslav Naď.

Naď priblížil, že na odberných miestach pracuje spolu viac ako 4-tisíc ľudí. Na jedného pracovníka na testovacích miestach tak pripadajú len traja otestovaní. „Nedeľňajšie testovanie realizujeme v 445 odberových miestach a podieľa sa na ňom 449 tímov. Celkovo, sa dnes na zabezpečení testovania podieľa 4.164 ľudí , ktorým veľmi pekne ďakujem,“ doplnil Naď.

Na Slovensku aj tento víkend prebieha ďalšie kolo celoplošného testovania pomocou antigénových testov. Testovanie prebieha v 458 obciach a mestách po celom Slovensku. Toto kolo prebieha len v tých obciach a mestách, kde v predchádzajúcom kole bolo viac ako jedno percento pozitívnych.

Testovanie prebieha vo vybraných obciach a mestách aj dnes. Testovanie prebieha od 8.00 hodiny do 20.00 hodiny. Zoznam testovacích miest nájdete na stránke somzodpovedny.sk.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button