Bleskové správySlovenskoSprávy

Celoplošné testovanie: necelých 70-tisíc, pozitivita takmer 2%

Minister obrany Jaroslav Naď na Facebooku informoval o výsledkoch prvého dňa tretieho celoplošného testovania pomocou antigénových testov.

Na Slovensku aj tento víkend prebieha ďalšie kolo celoplošného testovania pomocou antigénových testov. Testovanie prebieha v 458 obciach a mestách po celom Slovensku. Toto kolo prebieha len v tých obciach a mestách, kde v predchádzajúcom kole bolo viac ako jedno percento pozitívnych.

Už z prvých čísel je vidieť, že účasť je výrazne nižšia ako v prípade dvoch predchádzajúcich celoplošných testovaní. Minister obrany Jaroslav Naď na Facebooku odporúčal starostov obcí, kde sa testuje, aby vyzývali ľudí na účasť v testovaní.

„Odporúčam tiež všetkým starostom a primátorom, aby motivovali svojich občanov, aby sa išli zajtra otestovať. To, že je nižšia účasť znamená, že čísla pozitívne testovaných v jednotlivých obciach sú vyššie. Testovať sa totižto chodia najmä ti, ktorí majú podozrenie, že by mohli byť pozitívni. To môže mat následne dopad na výber obcí a miest pre ďalšie testovanie,“ napísal Naď v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Za prvý testovací deň sa prišlo otestovať len 68.888 ľudí. Pozitívnych bolo 1.366 z nich, čo predstavuje až 1,98 percenta. Je to výrazne viac ako bolo v predchádzajúcich kolách. Testovania sa však vo väčšej miere zrejme zúčastňujú najmä ľudia, ktorým sa prejavili príznaky ochorenia COVID-19.

Testovanie prebieha vo vybraných obciach a mestách aj dnes. Testovanie prebieha od 8.00 hodiny do 20.00 hodiny. Zoznam testovacích miest nájdete na stránke somzodpovedny.sk.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button