Hmla a poľadovica potrápia dnes aj počas noci

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred tvorbou hmiel a tiež výstrahu pred tvorbou poľadovice. Výstraha pred tvorbou hmiel platí dnes aj vo večerných hodinách a tiež počas noci z utorka na stredu. Niekde sa však môžu hmly udržať počas celého dňa.

Výstraha prvého stupňa pred tvorbou poľadovice platí počas celého dnešného dňa a tiež počas zajtrajšieho dňa až do večerných hodín na celom území Slovenska.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred tvorbou poľadovice. (zdroj: SHMÚ)

„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Vo všetkých okresoch Slovenska sa očakáva ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou od 50 až do 200 m. Hmla môže spôsobiť problémy najmä na cestách. Vodiči by si na cestách mali dávať väčší pozor.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa aj pred tvorbou hmiel. (zdroj: SHMÚ)

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články