Matovič si vylial srdiečko. Zmenia komunikáciu v koalícii

Premiér dnes statusom na Facebooku informoval, že dochádza k zmene komunikácie v rámci koalície. Namiesto toho aby sa sporné témy riešili verejne na Facebooku, mali by sa riešiť za zatvorenými dverami na koaličnej rade.

„Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí. A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov … postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral,“ napísal premiér Igor Matovič na Facebooku.

Matovič zároveň v statuse uviedol, že mu ide hlavne o to aby „vláda a koalícia ťahali za jeden povraz“. Matovič tvrdí, že by mali byť schopní postaviť sa aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia.

„Vláda a koalícia musí v tejto dobe ťahať za jeden povraz a všetci koaliční partneri sa musia byť schopní postaviť aj za nepopulárne kroky a rozhodnutia … lebo teraz nejde o percentíčka popularity kohokoľvek z nás, ale naozaj o životy a zdravie najmä tých najzraniteľnejších z nás – chorých a starších ľudí. O pomoc absolútne vyčerpaným zdravotným sestrám a lekárom v nemocniciach na Covid oddeleniach,“ doplnil premiér Igor Matovič v statuse na Facebooku.

Matovič si však hneď na začiatku statusu opäť vylial srdce a napísal, že na včerajšej koaličnej rade ostatným povedal, že ak sa situácia nezmení, nemá viac síl a chuť takto pokračovať ďalej.

„Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej. Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji,“ napísal hneď na začiatku statusu premiér Igor Matovič.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články