Matovič stihne tri kolá testovania do Vianoc

Stalo sa tak na včerajšom vyše 8 hodinovom rokovaní Ústredného krízového štábu. Ten schválil tri kolá celoplošného testovania ešte do Vianoc.

Proti plošnému testovaniu sa však tentokrát postavil minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý navrhuje testovať v najviac zamorených oblastiach. Podobný návrh Sulík predložil aj spolu s návrhom Semaforu zdravia.

Matovič si však na Ústrednom krízovom štábe presadil celoplošné testovanie. Prvé kolo, ktoré by malo byť počas víkendu od 5.12. do 6.12. Toto kolo bude podľa želania premiéra zrejme povinné pre všetkých.

Ďalšie kolo potom prebehne nasledujúci víkend a bude prebiehať v najviac zamierených okresoch. Podobne ako tomu bolo pre predchádzajúcom testovaní, bude zrejme aj toto kolo povinné. Tretie a posledné kolo prebehne tesne pred Vianocami a bude zrejme len v najviac zamorených obciach a mestách.

„Rôzne zložky štátu, ktoré sa budú podieľať na plánovaní, majú prísť do stredy s návrhom, ako zrealizovať osem miliónov testov v priebehu troch decembrových víkendov,“ povedal Igor Matovič.

Presné podmienky však zatiaľ Ústredný krízový štáb nestanovil. Nie je tak jasné pre koho budú testy povinné alebo nepovinné.

Total
0
Shares
2 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články