Pensylvánia potvrdila Bidenovo víťazstvo

Aj v štáte Pensylvánia vyhral Joe Biden. Získal o 81-tisíc hlasov viac ako Donald Trump. Výsledky sú už oficiálne a konečné. Trump už nemá veľkú šancu zvrátiť výsledok v tomto pre neho kľúčovom štáte.

Minulý týždeň zmietol zo stolu jednu zo žalôb volebného tímu súčasného prezidenta Donalda Trumpa sudca v Pensylvánii. Tento pondelok prišlo zamietavé stanovisko aj z najvyššieho súde štátu Pensylvánia. V prvom prípade sa Trump sťažoval na platnosť miliónov hlasov a v druhom prípade zasa namietal sčítavanie hlasov zaslaných poštou.

Oficiálne výsledky však už potvrdil aj pensylvánsky guvernér, ktorý tiež na základe zákona podpísal finálne výsledky volieb. Do Washingtonu zároveň smerovalo oznámenie, že 20 voliteľov štátu Pensylvánia bude hlasovať za Bidena.

Trump na kolenách. Joe Biden bude 46. prezidentom USA

Biden získal v zbore voliteľov zrejme až 306 hlasov. Na zvolenie pritom potreboval len 270 hlasov. Finálne výsledky ešte stále nie sú známe pre komplikované spočítavanie hlasov a tiež pre žiadosti o opätovné prepočítanie hlasov v niektorých štátoch. Tie podal Donald Trump, ktorý stále neuznal svoju prehru v prezidentských voľbách.

Blížiace sa vyhlásenie o prehre Donalda Trumpa však naznačuje súhlas, ktorý dostala vládna agentúra Všeobecná správa služieb aby mohol začať proces odovzdávania moci. Bidenov tím tak bude mať prístup do federálnych ministerstiev, úradov, k mailom a tiež k úradníkom.

Finálne potvrdenie Bidena ako prezidenta by malo prebehnúť 14. decembra, keď ho do funkcie zvolí 538 členný zbor voliteľov. Inaugurácia nového prezidenta prebehne následne 20. januára. Šanca, že by sa Trumpovi podarilo zvrátiť výsledok volieb je už takmer minimálna.

Total
0
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články