COVID-19: Desivé fotky z práce zdravotníkov

Nikomu však neželáme, aby sa nakazil novým koronavírusom SARS-CoV-2. Hrdinov, ktorí pridávajú statusy o neexistencii vírusu sú plné cintoríny. Ministerstvo zdravotníctva na svojom Facebookom profile zverejnilo fotky z práce zdravotníkov vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

„Podľa posledných prieskumov od leta síce rastie počet ľudí, ktorí pandémiu Covid-19 berú vážne, ale do dnešného dňa sa pod našimi príspevkami objavujú komentáre, že všetko je to vymyslené. Veľmi nás to mrzí. Obzvlášť vtedy, keď sa takéto postoje pretavia do správania, ktoré ohrozuje ďalších ľudí, časť z ktorých skončí na lôžkach našich nemocníc,“ napísalo v statuse Ministerstvo zdravotníctva.

Fotky ukazujú desivú realitu dnešných dní. Na umelej pľúcnej ventilácií nekončia len starí ľudia. COVID-19 posiela na lôžka často aj na dlhé týždne mladých ľudí. Následky môžu byť trvalé a poškodené pľúca sa môžu spamätať aj po niekoľkých mesiacoch. Ak vôbec.

„Aj preto je dôležité neustále zobrazovať tvrdú realitu z nemocníc, ťažkú prácu našich zdravotníkov a zdravotníčok a boj, ktorý musia zvádzať s koronavírusom a ochorením Covid-19,“ uvádza ďalej v statuse Krajčího rezort.

Mnoho ľudí na internete šíri tiež polopravdy o liečení COVID-19. Áno, človek sa vlastne uzdraví sám. Na COVID-19 nemáme žiadne lieky, avšak treba si uvedomiť, že napríklad ani na chrípku neexistuje liek. Liečba aj v prípade COVID-19 prebieha iba potláčaním príznakov a ľudské telo sa s tým musí vysporiadať samo. Nie vždy to však zvládne samo a už v prípade viac ako 700 ľudí, bohužiaľ človek prehral.

„Toto nie je abstraktná choroba, neprejavuje sa len v číslach a štatistikách, má svoje tváre, konkrétne obete a konkrétnych hrdinov, ktorí idú na dno svojich síl. A žiaľ, táto choroba má aj svojich antihrdinov, ktorí sa prejavujú najmä na internete. Niektoré z takýchto prejavov sme sa rozhodli do týchto fotiek vložiť, aby vynikla ich absurdnosť,“ napísalo v závere statusu Ministerstvo zdravotníctva SR.

Obetí na Slovensku každý deň pribúda. Každý deň niekto príde o svoju manželku, manžela, matku, otca, syna, dcéru. Aj keď nemusíme so všetkými opatreniami súhlasiť, nemali by sme sebecky myslieť len na seba. Dodržiavanie aspoň troch základných zásad môže zachrániť životy iných, aj keď je vám ten váš už ukradnutý. Rúško – Odstup – Ruky (dezinfekcia).

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články