Hmla a poľadovica potrápia niekoľko dní

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred tvorbou hmiel a tiež výstrahu pred tvorbou poľadovice. Výstraha pred tvorbou hmiel platí na niekoľko nasledujúcich dní počas celého dňa. Výstraha pred tvorbou hmiel platí dnes, zajtra aj v piatok. Niekde sa však môžu hmly udržať počas celého dňa.

Výstraha pred tvorbou hmiel platí na celom území Slovenska dnes, zajtra aj počas piatka. (zdroj: SHMÚ)

Vo všetkých okresoch Slovenska sa očakáva ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou od 50 až do 200 m. Hmla môže spôsobiť problémy najmä na cestách. Vodiči by si na cestách mali dávať väčší pozor.

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Výstraha pred tvorbou poľadovice platí takmer na celom území Slovenska dnes, zajtra aj počas piatka. (zdroj: SHMÚ)

Výstraha prvého stupňa pred tvorbou poľadovice platí rovnako počas troch nasledujúcich dní takmer na celom území Slovenska.

„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Total
0
Shares
1 komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články