Trump sa pripravuje na odchod z Bieleho domu. Uznáva porážku

Americký prezident Donald Trump zároveň povedal, že sa pripravuje na odchod z Bieleho domu v prípade, ak zbor voliteľov v polovici decembra zvolí do funkcie demokrata Joea Bidena.

Trumo svoju porážku priznal podľa informácií agentúra Reuters. Trump mal priznať odchod z Bieleho domu pri príležitosti stretnutia s príslušníkmi americkej armády v Deň vďakyvzdania. Podľa Reuters ide zatiaľ o najväčší ústupok dosluhujúceho prezidenta.

Trump dlhodobo tvrdí, že nedávne prezidentské voľby sprevádzali podvody a machinácie z hlasmi, avšak zatiaľ Trumpov tím nepredložil žiadne hodnoverné dôkazy, ktoré by potvrdzovali jeho tvrdenia.

Bidenovi by už nič nemalo stáť v cesta, aby sa stal 46. prezidentom USA. V zbore voliteľov má totiž 306 hlasov, Trump ich získal len 232. Zbor voliteľov by mal rozhodnúť už 14. decembra, následne nového prezidenta potvrdí Snemovňa reprezentantov a inaugurácia by mala prebehnúť 20. januára 2021.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články