Nový prezident finančnej správy

Novým prezidentom finančnej správy je oddnes Jiří Žežulka. Stal sa víťazom výberového konania spomedzi 11 kandidátov. Výberová komisia vybrala troch najlepších na základe bodového ohodnotenia, ktorých odporučila na výber ministrovi financií. Dôveru Eduarda Hegera získal práve Jiří Žežulka.

„Mojim cieľom je zlepšiť efektivitu daní, a to nielen dane z pridanej hodnoty a spotrebných daní, ale aj dane z príjmov, najmä právnických osôb. Druhým cieľom bude zlepšiť povesť finančnej správy, lebo v súčasnej dobe nie je najlepšia. Nie sú to jednoduché úlohy, ale na druhej strane finančná správa má kvalitných ľudí, verím v dobrú spoluprácu“, uviedol prezident finančnej správy Jiří Žežulka.

Minister financií verí, že s novým prezidentom finančnej správy prichádza éra posunu. Eduard Heger zároveň poďakoval odchádzajúcej prezidentke Daniele Klučkovej, vyzdvihol najmä jej prínos pri naštartovaní nových procesov ako aj realizácii interného auditu finančnej správy.

Nový prezident finančnej správy prešiel viacerými funkciami v českej finančnej správe. V minulosti pôsobil ako zástupca generálneho riaditeľa Generálneho finančného riaditeľstva, tiež bol vedúcim oddelenia boja proti daňovým únikom na Generálnom finančnom riaditeľstve, pracoval aj ako analytik odboru závažnej hospodárskej kriminality na Vrchnom štátnom zastupiteľstve v Prahe.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články