Školy sa otvárať nebudú. Krajčí trvá na povinnom testovaní

Deti sa mali od budúceho týždňa vrátiť do škôl. Predchádzať tomu však malo testovanie všetkých detí z druhého stupňa základných škôl a tiež zo stredných škôl. Podľa návrhu ministerstva zdravotníctva sa tiež mal otestovať aspoň jeden z rodičov.

Návrh ministra školstva však cez Ústredný krízový štáb neprešiel. Ministerstvo školstva totiž počítalo s tým, že na otvorenie školy bude stačiť ak sa testovania zúčastní aspoň 70% rodičov a detí. Povinne by sa museli testovania zúčastniť aj zamestnanci škôl.

Druhý stupeň základných škôl a tiež stredné školy sa otvoria najskôr až v budúcom roku. Gröhling dostal zároveň zadanie svoj plán prepracovať. Pôjde pritom už o tretí návrh, ktorý dostane Ústredný krízový štáb.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní Ústredného krízové štábu povedal, že si vie predstaviť model povinného testovania všetkých rodičov a detí pred návratom do škôl. Deti, ktoré sa testovania nezúčastnia by pokračovali v dištančnej výučbe.

Ako by však také vyučovania vyzeralo už Krajčí nepovedal. Školy by totiž museli zabezpečiť aj učiteľov pre prezenčné aj dištančné vzdelávania. Podľa predstavy Krajčího si navyše mali aj školy zabezpečiť zdravotníkov na plošné testovanie.

Minister školstva Branislav Gröhling po rokovaní Ústredného krízového štábu povedal, že by chcel ďalší plán otvorenia škôl druhého stupňa a tiež stredných škôl predstaviť ešte pred Vianocami. Či sa mu to podarí je však otázne. Gröhling totiž povedal, že potrebuje súčinosť aj rezortu zdravotníctva a rezortu vnútra.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články