V sobotu bude teplo a veterno. Teplota stúpne až na 12 stupňov

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a neskôr bude lokálne zmenšená oblačnosť. Ojedinele bude hmlisto a objaví sa aj slabý dážď alebo mrholenie.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do 5°C. Teplejšie však bude miestami na Zemplíne, kde sa bude teplota pohybovať okolo 7°C. Naopak v údoliach sa môže výnimočne objaviť slabý mráz.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne juhovýchodný o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 55 km/h. Na horách však bude fúkať prudký vietor až silná víchrica. Na Gemeri a juhovýchode bude väčšinou fúkať slabý vietor.

Cez deň 12

Počas zajtrajšieho dňa bude veľká a v priebehu dňa miestami zmenšená oblačnosť. Ráno a dopoludnia sa môže ojedinele objaviť hmla. Počas zajtrajšieho dňa bude mimoriadne teplo.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 7 až do 12°C. Chladnejšie bude v údoliach Banskobystrického kraja, kde sa bude teplota ojedinele pohybovať okolo 5°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na západe Slovenska bude miestami fúkať vietor o rýchlosti okolo 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 60 km/h. V Banskobystrickom kraji a na východe bude fúkať väčšinou slabý vietor. Nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor až víchrica.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články