Začiatok pracovného týždňa znepríjemnia prehánky a dážď

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska polojasno až oblačno a len výnimočne sa objavia slabé zrážky. V západnej polovici územia Slovenska bude postupne od juhozápadu až zamračené a tu na viacerých miestach objaví dážď. Od približne 1300 metrov môže snežiť.

Najnižšia nočná teplota sa bude nadchádzajúcu noc pohybovať od 3 až do 8°C. Avšak chladnejšie bude vo východnej polovici územia, kde lokálne teplota klesne na mínus 2 až plus 3°C.

Veterná noc

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h. Na západe bude miestami fúkať vietor o rýchlosti od 35 až do 55 km/h, ktorý však nárazoch dosiahne ojedinele rýchlosť okolo 70 km/h.

Na strednom a východnom Slovensku bude lokálne fúkať slabý vietor. Na hrebeňoch hôr bude fúkať búrlivý vietor až silná víchrica.

Dážď a prehánky

Počas zajtrajšieho dňa bude oblačno až zamračené a na východe bude spočiatku aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo na prehánky. Od približne 1300 metrov a neskôr už od približne 1100 metrov môže snežiť. Na Zemplíne budú zrážky len ojedinele.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 4 až do 9°C. Teplejšie však bude na Zemplíne, kde sa bude zajtra počas dňa teplota pohybovať do 12°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 1°C.

Vietor do 70

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až do 30 km/h. Na západe Slovenska bude miestami fúkať vietor o rýchlosti od 30 až do 50 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť okolo 70 km/h.

Na hrebeňoch hôr bude fúkať búrlivý vietor až silná víchrica. V priebehu dňa bude vietor čiastočne slabnúť.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články