Aj utorok bude daždivý a objaviť sa môže aj sneh

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na viacerých miestach a na západe len ojedinele sa objaví dážď. Od približne 1100 metrov môže snežiť. Na východe a v Banskobystrickom kraji môže snežiť už od 800 m. Nadránom príde k ubúdaniu zrážok a ojedinele aj k zmenšovaniu oblačnosti.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do 5°C. Chladnejšie však bude v dolinách pri zmenšenej oblačnosti, kde môže teplota ojedinele klesnúť na mínus 2°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h. V južnej polovici západného Slovenska bude miestami fúkať vietor o rýchlosti okolo 25 km/h a tu sa môže v nárazoch rýchlosť vetra ojedinele pohybovať o rýchlosti do 55 km/h.

Cez deň do osem

Počas zajtrajšieho dňa bude veľká a miestami zmenšená oblačnosť. Zmenšená oblačnosť bude najmä na západe a severe. Ojedinele sa môže počas dňa objaviť mrholenie alebo slabý dážď. Na východe a v Banskobystrickom kraji bude sa objaví slabý dážď alebo mrholenie miestami. Od približne 800 metrov sa objaví slabé sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude počas zajtrajšieho dňa pohybovať od 3 až do 8°C. V údoliach stredného Slovenska a na Spiši však bude ojedinele aj chladnejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 1°C. V Banskobystrickom kraji bude chladnejšie.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h. V južnej polovici západného Slovenska bude miestami fúkať vietor o rýchlosti okolo 30 km/h a tu sa môže rýchlosť vetra v nárazoch ojedinele pohybovať 55 km/h.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články