Rodičia o peniaze pre chybu štátu neprídu

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook informovalo, že rodičom, ktorí pomáhali pri celoplošnom testovaní nehrozí strata pandemického rodičovského príspevku. Vláda Igora Matoviča zasa obchádza zákon, keď tvrdí, že odmena poskytnutá počas celoplošného testovania vlastne nie je príjmom.

„Jasné posolstvo: poberatelia rodičovského, ktorí pomáhali pri plošnom antigénovom testovaní, ho môžu poberať aj naďalej. Aby sme rozptýlili všetky pochybnosti, nastavujeme metodiku tak, že žiaden z týchto rodičov o peniaze nepríde. Odmena poskytnutá za aktivity vykonané počas plošného testovania nebude považovaná za príjem na účely poskytovania takzvaného pandemického rodičovského príspevku,“ uviedlo ministrstvo zdravotníctva na Facebooku.

Sociálná poisťovňa pandemický rodičovský príspevok vypláca rodičom, ktorí nemajú iný zdroj príjmu. Podľa ministerstva však príjem z celoplošného testovania, však vlastne ani nie je príjmom.

„V tejto ťažkej dobe pomáhame rodičom bez príjmu pandemickým rodičovským príspevkom. Za to, že nám boli pomôcť pri testovaní, im môžeme byť len vďační,“ doplnilo ministerstvo zdravotnícva.

Otázne je, či by štát rovnako mierne pristupoval k občanom, ktorí si napríklad počas koronakrízy privyrábajú iným spôsobom. Tým by zrejme bez pardonu naparil mastnú pokutu, aj keď často celé mesiace čakajú na pomoc štátu.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články