Apple predstavil slúchadla AirPods Max. Cena bude astronomická

Apple dnes predstavil dlho očakávané slúchadlá AirPods Max. Nové slúchadlá dopĺňajú súčasné portfólio slúchadiel AirPods. O predstavení nových slúchadiel sa špekulovalo dlhšiu dobu. Apple si tak dal poriadne na čas.

Po dizajnom stránke ide o skutočne podarený kúsok, ktorý iba dokazuje, že Apple si tradične na dizajne svojich produktov dá záležať. Z vonkajšej strany však nenájdete žiadne logo Apple. Apple však na slúchadlách AirPods Max napríklad použil korunku, ktorú poznajú majitelia hodiniek Apple Watch. Na slúchadlách slúži „hodinková“ korunka na ovládanie hlasitosti a prehrávania. Okrem toho na pravom slúchadle nájdete ešte aj tlačidlo pomocou, ktorého prepínate medzi režimami slúchadiel – režim potlačenia hluku alebo počúvanie okolia.

Nové slúchadlá však rozhodne pri nosení bude cítiť. Slúchadlá AirPods Max totiž vážia až 385 gramov a čiastočne za to môže aj kovová konštrukcia rámu, ktorá je obalená sieťovinou. Tá má zabezpečiť aby slúchadlá pri nosení netlačili a zároveň aby mohla pokožka hlavy „dýchať“.

Apple však samozrejme sľubuje aj kvalitné prehrávanie hudby. Slúchadlá podporujú priestorový zvuk 5.1, 7.1 a Dolby Atmos. Apple sľubuje kvalitu prehrávanej hudby na kvalite porovnateľnej s kvalitou hudby v kine.

Hnacím motorom slúchadiel je procesor Apple H1, ktorý sa postará napríklad o rýchle párovanie slúchadiel s iPhonom a ďalšími „jablkovými“ hračkami. Samozrejmosťou je podpora Bluetooth 5.0.

Nechýba samozrejme ani podpora pre adaptívny ekvalizér, ten napríklad analyzuje okolitý ruch, ale aj zdroj zvuku. Samozrejme nechýba ani gyroskop, ktorý sleduje polohu slúchadiel. Slúchadlá poznajú aj keď si ich zložíte a automaticky vypnú prehrávanie hudby.

Apple na jedno nebitie sľubuje až 20 hodín prehrávania hudby s aktívnou funkciou potláčania okolitého ruchu. Nové slúchadlá dokážete pripojiť k iPhonu, iPadu, ale napríklad aj k Macu.

Čo však nepoteší je astronomická cena. Nové slúchadlá AirPods Max budú na Slovensku stáť zrejme viac ako 600 eur. Oficiálne sa začnú predávať 15. septembra. Na Slovenskej Alze je ich možné predobjednať a to s cenou 614 eur.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články