Nie je všetkým opatreniam koniec. Pandemická komisia navrhuje okamžitý zákaz vychádzania

Chaos v opatreniach pokračuje ďalej. Pandemická komisia dnes navrhla aby Slovensko prijalo tvrdý zákaz vychádzania.

Pandemická komisia Ministerstva zdravotníctva dnes navrhla aby Slovensko prijalo tvrdý zákaz vychádzania podobný tomu aký platil na Slovensku pred prvým celoplošným testovaním.

Pritom na začiatku tohto týždňa predstavil Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas opatrenia, ktoré mali začať platiť od dnes, ďalšie od pondelka a tiež sa mali zatvoriť niektoré obchody a prevádzky od 21. decembra.

Ďalšia náhla zmena

Dnes je však už všetko inak a vyzerá to, že ešte pred Vianocami Slovákov čaká tvrdý lockdown. Zákaz vychádzania, ktorý navrhuje Pandemická komisia by znamenal zatvorenie obchodov, prevádzok a chodiť by sme mohli len do práce, na nevyhnutné nákupy, či k lekárovi.

Čo najskôr je potrebné zaviesť podobný zákaz vychádzania, aký sme tu mali pred plošným testovaním.

povedal po rokovaní Pandemickej komisie minister zdravotníctva Marek Krajčí

Znamenalo by tak, že Slováci by zostali zrejme počas sviatok doma a nemohli by ani cestovať z okresu do okresu.

Premiéra informovali

Minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní Pandemickej komisie informoval, že rozprával aj s premiérom Igorom Matovičom. Toho informoval o vážnosti situácie. Tá sa podľa odborníkov na Slovensku zhoršuje viac ako čakali.

Rozprával som sa s ním. Hovoril som, že tá situácia je dosť vážna. Nemal nič proti tomu, aby sa odborníci vyjadrili. Ide o poradný orgán vlády, my sme si museli túto povinnosť splniť.

Povedal Marek Krajčí k informovaniu premiéra Igora Matoviča k navrhovaným opatreniam

Vláda môže podľa aktuálne platného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu vyhlásiť zákaz vychádzania ak je vyhlásený núdzový stav. Ten vyhlásila vláda už dávnejšie a potrvá do 28. decembra.

Donekonečna

V pondelok pritom vláda expresne do parlamentu poslala novelu zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu. Novela umožní vláde prakticky neobmedzene predlžovať núdzový stav. Núdzový stav by vláda mohla predĺžiť vždy o 40 dní za podmienky, že predĺženie dodatočne odobrí Národná rada.

Podľa Krajčího je situácia veľmi vážna a nevylučuje, že lockdown bude platiť aj počas vianočných sviatkov. Neplatili by pritom žiadne výnimky v prípade, ak by ľudia absolvovali antigénový alebo PCR test.

Situácia na Slovensku je veľmi vážna, za posledný týždeň došlo k výraznému zhoršeniu, sme svedkami reťazového šírenia infekcie.

hovorí minister zdravotníctva Marek Krajčí
Total
4
Shares
3 komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články