Rakúsky politik sa hrá na chemika. Vraj dokázal neúčinnosť antigénových testov

Na sociálnych sieťach sa šíri video s rakúskym poslancom Michaelom Schnedlitzom, ktoré má dokazovať neúčinnosť antigénových testov.

Nebezpečné manipulovanie verejnej mienky je mnohým politikom vlastné. Inak tomu nie je ani v prípade rakúskeho poslanca za Stranu slobodných (FPÖ) Michaela Schnedlitza.

Ten priamo počas zasadania rakúskeho parlamentu namočil antigénový test do koly. Test sa po tomto pokuse javil ako pozitívny. Podľa politika to má demonštrovať neúčinnosť antigénových testov.

Aj v susednom Rakúsku totiž rastie odpor voči plošnému testovanie a tiež voči protiepidemickým opatreniam v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Aj mnoho politikov tieto opatrenia kritizuje a testovanie považuje za zbytočné mrhanie peniazmi.

Pán predseda, máme tu problém. V budove je koronavírus.

povedal triumfálne po teste Schnedlitz na predsedu Národnej rady

Video sa takmer okamžite stalo hitom sociálnych sietí, kde ho šíria najmä odporcovia plošného testovania a odporcovia opatrení. Bohužiaľ však poslanec Schnedlitz zabudol na vlastnosti koly.

Ako vie snáď už aj malé dieťa, kola je veľmi dobrá na rôzne pokusy. Ak napríklad potrebujete prečisť odpadové potrubie, nie je nič ľahšie ako do dresu alebo umývadla naliať kolu. Kola rozpustí mastnotu a tiež všetky nečistoty. Podobných návodov na internete nájdete mnoho.

Podobne to funguje aj v prípade antigénového testu. Kyslosť koly sa totiž postará o zničenie všetkých protilátok obsiahnutých v antigénovom teste a ten sa potom sfarbí ako pozitívny. Podobne by to dopadlo, ak by ste napríklad do koly namočili tehotenský test. Ten by sa podľa odborníkov rovnako javil ako pozitívny.

Všetky momentálne dostupné rýchle antigénové testy musí vykonávať vyškolený zdravotnícky personál.  

uviedol k téme nemecký Inštitút Roberta Kocha

Podobné správanie politikov v zhoršujúcej sa situáciu v Európe je len príkladom nezodpovedného správania. Mnoho ľudí totiž videám na sociálnych sieťach hneď uverí a šíri ich ďalej.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články