Tento rok napájací konektor a slúchadlá, budúci rok ostatné

Apple spustil anketu, v ktorej zisťuje, či by ľudia oželeli ďalšie príslušenstvo v rámci balenia iPhonu. Budúci rok možno dostanete len telefón.

Apple sa v najnovšom prieskume pýta zákazníkov, či využívali pribalený dátový kábel, nástroj na inštaláciu SIM karty, či napríklad pribalené samolepky s logom Apple. Podobným dotazníkom zisťoval u zákazníkov Apple aj využívanie napájacieho konektora.

Ten zmizol z balení nových iPhonov práve tento rok. Pri uvedení iPhonu 12 totiž Apple oznámil, že súčasťou balenia už nebude napájací konektor. Apple to obhajuje apológiou, avšak skutočnosti za tým hľadať peniaze.

Apple totiž neznižoval cenu iPhonov, ale ušetril na napájacom konektore. Zároveň zákazníkom neostáva nič iné ako si napájací konektor kúpiť samostatne. Prirodzene len v prípade ak žiadny doma nemajú. To je tiež ďalší dôvodom, ktorým Apple obhajuje odobratie napájacieho konektoru z balenia iPhonu. Väčšina zákazníkov totiž má doma hneď niekoľko konektorov.

Z balenia tento rok zmizli aj káblové slúchadlá. Apple sa viac spolieha na bezdrôtové slúchadlá AirPods alebo si môže zákazník kúpiť akékoľvek iné slúchadlá. Netreba však zabúdať na absenciu klasického 3,5 mm jack konektoru pre pripojenie slúchadiel.

V ďalšom iPhone sa však možno okrem telefónu v balení nebude nachádzať žiadne príslušenstvo. Apple totiž možno z balenia nakoniec odstráni aj dátový kábel a ostatné príslušenstvo.

Dá sa však očakávať, že časom súčasťou balenia iPhonu nebude nič iné ako samotný telefón. Apple totiž tento rok predstavil aj novú bezdrôtovú nabíjačku MagSafe, ktorá zrejme časom úplne nahradí klasické drôtové nabíjačky.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články