Ministerstvo zdravotníctva: Situácia v nemocniciach je vážna

Počet hospitalizovaných pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19 v nemocniciach je vysoký. Uviedol to dnes rezort zdravotníctva.

Podľa aktuálnych štatistík je v nemocniciach 2.319 pacientov s koronavírusom alebo s podozrením naň, z nich potvrdené ochorenie má 2.105 ľudí. Intenzívnu zdravotnú starostlivosť si vyžaduje 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb.

Od tohto týždňa sa spúšťa prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19. Je to nemocnica v Novom Meste nad Váhom. Dané zdravotnícke zariadenie pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najviac vyťaženom kraji na Slovensku – Trenčianskom kraji. K dispozícii pre pacientov s koronavírusom je v nemocnici v Novom Meste nad Váhom 60 lôžok.

Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí  s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19.

povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že realizuje výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením COVID-19 „veľmi citlivo a opatrne“. Aj naďalej sa podľa rezortu musí zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami.

Veľmi pekne ďakujem nemocniciam a všetkým zdravotníckym pracovníkom za pomoc v tejto náročnej situácii. Ako prvú sme sa rozhodli zmeniť nemocnicu v Novom Meste nad Váhom na zdravotnícke zariadenie špeciálne určené na zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochorením COVID-19. Rozhodli sme sa tak urobiť vzhľadom na epidemiologickú situáciu v kraji a zhoršujúcu sa situáciu s počtom pozitívne testovaných ľudí v danom regióne. Stúpajúce počty hospitalizovaných pacientov dokážeme zvládnuť len vtedy, ak budeme súdržní a bojovať proti COVID-19 spolu.

povedal štátny tajomník MZ SR Peter Stachura
Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články