Štvrtok: v noci aj cez deň hmlisto a potrápi aj poľadovica

Počas noci aj počas zajtrajšieho dňa bude na mnohých miestach Slovenska hmlisto a potrápiť môže tiež poľadovica.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia bude prevažne zamračené a miestami sa tiež môže objaviť hmla. Miestami sa objaví aj mrholenie, ktoré môže aj mrznúce s možnosťou tvorby poľadovice.

Najnižšia nočná teplota sa bude počas nadchádzajúcej noci pohybovať od mínus 2 až do plus 3°C. Avšak chladnejšie bude v údoliach, kde sa ojedinele bude teplota pohybovať okolo mínus 4°C.

Počas nadchádzajúcej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Oblačno a hmlisto

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a bude tiež hmlisto. Ojedinele sa objaví mrholenie a výnimočne môže byť aj mrznúce. Postupne bude ojedinele zmenšená oblačnosť a to najmä na horách.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 až do plus 4°C. V nížinách bude ojedinele aj teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5°C.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Výstraha pred poľadovicou

V okresoch stredného Slovenska  sa ojedinele očakáva tvorba poľadovice. Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstrahy pred tvorbou poľadovice platia hlavne na strednom Slovensku (zdroj: SHMÚ)

Výstraha pred hmlami

Na takmer celom území Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou od 50 až do 200 metrov. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstrahy pred hmlou platia na takmer celom území Slovenska (zdroj: SHMÚ)
Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články