COVID-19: Cestujúcich z Veľkej Británie čaká povinná domáca izolácia

Slováci vracajúci sa z Veľkej Británie budú musieť ísť do povinnej karantény a tiež na test. PCR test pred návratom už nebude stačiť.

Od pondelka 21. decembra 2020 platí pre všetky osoby, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Veľkú Britániu, povinnosť domácej izolácie. Už nebude možné predísť jej preukázaním sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu.

Každý občan prichádzajúci z Veľkej Británie sa musí najneskôr bezprostredne pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe korona.gov.sk/ehranica a na požiadanie sa preukázať potvrdením o splnení tejto povinnosti príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky.

Osoba v izolácii bude na COVID-19 testovaná najskôr na piaty deň po zaregistrovaní na webe. Ak bude test negatívny, izolácia sa končí.

Podmienky vstupu z Veľkej Británie na naše územie Slovensko preventívne sprísňuje v súvislosti s rozšírením novej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2 identifikovaného na juhu Veľkej Británie.

Všetky laboratóriá na Slovensku, ktoré realizujú RT-PCR testy na ochorenie COVID-19, vedia zachytiť aj túto mutáciu koronavírusu. Slovensko koordinuje svoje ďalšie kroky s krajinami V4.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články