Na Štedrý deň bude daždivo, na horách môže snežiť

Počasie sa nebude lepšie ani na Štedrý deň. Bude oblačno a na mnohých miestach môže pršať alebo mrholiť. Na horách môže snežiť.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Lokálne môže byť aj hmlisto. V severnej polovici sa na mnohých miestach treba pripraviť na dážď alebo na mrholenie. Inde budú zrážky len miestami. Na hrebeňoch Tatier môže počas noci snežiť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 0 až do plus 5°C. Na západe Slovenska môže byť ojedinele teplejšie.

Počas nadchádzajúcej noci bude na väčšine Slovenska fúkať vietor južných smerov o rýchlosti do 20 km/h. Na horách nad pásmom lesa bude fúkať prudký vietor až víchrica.

Dážď a prehánky

Aj počas zajtrajšieho Štedrého dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo na prehánky. Vo vysokých polohách a večer na severozápade už aj v stredných polohách môže snežiť.

Najvyššia denná teplota sa zajtra bude pohybovať od 4 až do 9°C Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5°C a k večeru poklesne teplota na mínus 2°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať južný až juhozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h. Na Orave bude miestami fúkať vietor o rýchlosti až okolo 30 km/h. Dopoludnia na západe a v Banskobystrickom kraji bude prevažne fúkať slabý vietor. Na horách bude fúkať prudký vietor.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články