Na Prvý sviatok vianočný bude až 8 stupňov

V noci prídu prehánky a na Prvý sviatok vianočný teplota stúpne až na osem stupňov. Na severe bude snežiť, inde sa objaví opäť dážď.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska premenlivá veľká oblačnosť. Miestami sa objaví dážď alebo prehánky. Od stredných polôh a na severe postupne aj v nižších polohách budú zrážky snehové.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od mínus 1 až do plus 4°C. Spočiatku noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať juhozápadný až západný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h, ktorý sa bude meniť na severozápadný až severný vietor s rovnakou rýchlosťou.

Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor a nad pásmom lesa prechodne až víchrica. Vietor k ránu vietor čiastočne zoslabne.

Dážď so snehom

Počas zajtrajšieho dňa bude premenlivá veľká oblačnosť. Miestami a to najmä na severe bude počas zajtrajšieho dňa snežiť alebo sa objavia snehové prehánky. V nižších polohách sa objaví aj dážď alebo dážď so snehom.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 3 až do 8°C. Chladnejšie však bude na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši, kde sa zajtra počas dňa bude teplota pohybovať len okolo 1°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude zajtra mínus 5°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 5 až do 30 km/h. V Banskobystrickom kraji bude zajtra počas dňa väčšinou bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články