Prajme pokojné, aj keď iné Vianoce

Sviatky pokoja, rodiny a tiež sviatky pohody s priateľmi budú tento rok v mnohom iné. Všetkých nás zasiahla pandémia, ktoré tohtoročné Vianoce zmenila.

Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla mnohé slovenské rodiny a mnohým rodinám doslova prevrátila život od základov. Bohužiaľ pre mnoho slovenských rodín už tento rok a ani nasledujúce roky nebudú Vianoce rovnaké ako pred tým. Mnohé miesta pri štedrovečernom stole ostanú už navždy prázdne.

Vianoce by nemali byť len časom, kedy myslíme na materiálne veci. Vianoce sa však v mnohých rodinách ozaj zmenili na sviatky plné naháňania sa za úžasnými a čo možno najdrahšími darmi. Zabudli sme, čo je skutočnou podstatou Vianoc – byť s rodinou, priateľmi, byť so svojimi blízkymi.

Pre mnohé rodiny nebude tento rok možné ani Vianoce osláviť v kruhu rodiny – či už pre pozitívnych členov rodiny alebo sa jednoducho mnohí rozhodli radšej rodinu nenavštevovať aby svoju rodinu neohrozili.

O to viac by sme mali myslieť na Vianoce na tých, pre ktorých to nebudú tradičné Vianoce v kruhu rodiny. Aj keď so svojimi najbližšími možno tento rok nemôžeme byť, nezabúdajme im venovať napríklad aspoň krátky telefonát.

Pandémia ochorenia COVID-19 zmenila životy nás všetkých, avšak nezabúdajme, aj počas Vianoc na dodržiavanie všetkých opatrení. Aj keď vám najbližší môžu chýbať, obetujme chvíle strávené s rodinou a priateľmi, aby sme sa s nimi mohli ešte vidieť.

Keď už politici nemajú vôľu a namiesto jasných opatrení stále riešia len svoje žabomyšie vojny, buďme všetci zodpovední, každý z nás. Zabudnime na chvíľu na lyžovačky alebo na chodenie do kostola. Namiesto toho myslime na tých, pre ktorých môže vírus SASR-CoV-2 znamenať predčasný koniec ich cesty na tomto svete.

Tisíce Slovákov bojujú s ochorením COVID-19 a tisíce Slovákov sa možno už ďalších Vianoc nedožijú. Nemyslime sebecky len na seba. Vianoce sú časom, keď by sme mali myslieť hlavne na ostatných. Ignorovanie opatrení nie je prejavom boja s vládou, je prejavom ľudskej hlúposti, ktorá môže znamenať tisíce zbytočne zmarených ľudských životov.

Nebojujme s vládou, aj keď je neschopná účinne bojovať s pandémiou ochorenia COVID-19 a namiesto jednoty si odkazy posielajú členovia vlády cez Facebook. Bojujme všetci s pandémiou a zachráňme životy nevinných ľudí. Dodržiavajme opatrenia, aby sme všetci mohli stráviť tie budúce Vianoce s rodinou a priateľmi. Aby sme tie budúce Vianoce mohli osláviť normálne a bez obmedzení.

Aj keď sú tieto Vianoce v mnohom iné, v mnohom budú nezabudnuteľné, avšak nie v pozitívnom zmysle slova. Prežime pokojné Vianoce a myslime aj na tých, ktorí sa počas Vianoc budú starať o tisíce ľudí v nemocniciach a myslime aj na tých, čo bojujú s ochorením COVID-19 na lôžkach v preťažených nemocniciach a vo svojich domovoch.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články