Vakcína je na Slovensku. Prvým zaočkovaným bude ešte dnes Krčméry

Vakcína proti ochoreniu COVID-19 už dorazila na Slovensko. Priviezli ju do Fakultnej nemocnice v Nitre. Prvým zaočkovaným by mal byť Krčméry.

Vakcína proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech je už na Slovensku. Prvé očkovanie novou vakcínou by malo prebehnúť ešte dnes večer o 19.00 hodine a to vo Fakultnej nemocnici v Nitre. Na Facebooku to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva, ktoré z očkovania plánuje aj online stream.

prvých 10-tisíc kusov vakcíny dnes doviezli práve do nemocnice v Nitre. Odtiaľ bude vakcína distribuovaná do ďalších nemocníc na Slovensku, z ktorých sa zároveň stanú očkovacie centrá.

Prvých 10-tisíc kusov vakcíny vystačí pre 5-tisíc ľudí, ktorí sú v prvej línii. Prvé očkovanie na Slovensku bude trvať tri dni. Ďalších približne 150-tisíc kusov vakcíny dorazí na Slovensku zrejme až začiatkom budúceho roka.

medzi prvými očkovanými budú zdravotníci, policajti, či napríklad hasiči. Očkovací plán, ktorý Slovensko prijalo počíta s tým, že očkovanie bude prebiehať postupne. Až po zaočkovaní najviac rizikových skupín obyvateľstva, bude nasledovať hromadné očkovanie celej populácie nad 18 rokov. TO však zrejme nebude skorej ako na Veľkú noc.

Ministerstvo zdravotníctva zatiaľ oficiálne nezverejnilo kto bude prvým Slovákov, ktorý vakcínu dostane. Je však pravdepodobné, že prvým zaočkovaním bude profesor a epidemiológ Vladimír Krčméry. Spolu s ním by mali v prvej vlne zaočkovať aj ďalších epidemiológov.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články