Slovensko posiela humanitárnu pomoc Chorvátsku

Po ničivom zemetrasení v Chorvátsku posiela Slovensko materiálnu humanitárnu pomoc. Pomoc pôjde najmä do obcí Sisak a Petrinja.

Slovensko reaguje na silné zemetrasenie, ktoré v utorok 29. decembra postihlo územie Chorvátska a dnes (30. decembra 2020) vypravuje materiálnu humanitárnu pomoc pre obyvateľov najviac postihnutých obcí Sisak a Petrinja, ktoré dnes ráno zaznamenali ďalšie otrasy pôdy.

Chorvátsko zatiaľ hlási sedem obetí zemetrasení a rozsiahle materiálne škody. O humanitárnu pomoc požiadala chorvátska vláda oficiálne prostredníctvom Koordinačného centra pre reakciu na núdzové situácie EÚ.

Tak ako pri zemetrasení, ktoré postihlo nášho spojenca v marci tohto roka, aj teraz Slovensko prejavuje svoju solidaritu s obyvateľstvom Chorvátska a považuje za povinnosť prispieť prostredníctvom humanitárnej zásielky k zmierneniu následkov tejto prírodnej katastrofy.

uviedla štátna tajomníčka rezortu zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková

Poskytnutý materiál v celkovej hodnote takmer 12-tisíc eur zahŕňa 120 ks spacích vakov, 44 ks elektrických ohrievačov a 2 elektrocentrály. Materiál poskytlo zo svojich zásob Ministerstvo vnútra SR a do Chorvátska bude prepravený s pomocou Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra SR. 

Humanitárna pomoc sa poskytuje ako súčasť oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky pod značkou SlovakAid a neohrozí potreby Slovenskej republiky v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články