Sprísnenie opatrení: Zatvárajú sa lyžiarske strediská aj hotely

Minister dopravy Andrej Doležal na Facebooku informoval o zatvorení lyžiarskych stredísk aj nových obmedzeniach pre hotely.

Vláda dnes od 15.00 hodiny mimoriadne rokuje a očakáva sa sprísnenie opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Prvé nové opatrenia oznámil na Facebooku minister dopravy Andrej Doležal, po ktorého rezort spadá aj cestovný ruch.

Vláda na dnešnom rokovaní rozhodla o okamžitom zatvorení všetkých lyžiarskych stredísk. Nariadenie bude platiť od dnešnej polnoci.

Obmedzenia sa budú týkať aj hotelov, ktoré už nebudú môcť prijímať na ubytovanie nových hostí. Ubytovaní hostia môžu v hoteloch ostať avšak nemôžu si svoj pobyt nijako predĺžiť. Hotel zároveň už nemôže prijímať na ubytovanie nových hostí.

Uvedomujeme si, že je to nepríjemné a nekomfortné, no sme vo veľmi náročnom období, kedy musíme strpieť viac ako inokedy. Snáď sa už čoskoro budeme môcť všetci stretnúť bez obmedzení na lyžovačkách, žúroch a iných spoločenských podujatiach. Dovtedy, prosím buďme zodpovední, robíme to pre seba a svojich blízkych.

Napísal na Facebooku minister dopravy Andrej Doležal

Minister dopravy Andrej Doležal na Facebooku uviedol, že bližšie informácie k opatreniam by mali odprezentovať na tlačovej konferencii. Predseda vlády Igor Matovič dnes na Facebooku napríklad uviedol, že zrejme zrušia aj tzv. rodinné bubliny a sprísnia zákaz vychádzania.

Po sprísnení opatrení volá hlavne Ministerstvo zdravotnícka, ktoré už nariadilo obmedzenia pre nemocnici. Tie môžu vykonávať už neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Total
2
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články