Vláda dnes sprísni opatrenia. Zrušia aj rodinné bubliny

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti informoval, že zrejme už od dnešnej polnoci budú platiť prísnejšie opatrenia.

Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti Facebook vyzval ľudí aby ostali doma. Už dnes o 15.00 hodine mimoriadne zasadne vláda aby prijala prísnejšie opatrenia v boji s pandémiou ochorenia COVID-19.

Zvolal som preto na dnes 15:00 mimoriadne zasadnutie vlády, kde prijmeme opatrenia, ktoré začnú platiť od dnešnej polnoci a niektoré v dňoch nasledujúcich. Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené.

Napísal premiér Igor Matovič na Facebooku

Vláda pritom od včera prijala predĺženie núdzového stavu spolu so zákazom vychádzania, ktorý má mnoho výnimiek. Premiér na Facebooku naznačil, že okrem zrušenia „rodinných bublín“ zrejme zrušia aj niektoré ďalšie výnimky.

Práve nedodržiavanie odporúčaní a opatrnosti pri stretávaní v domácnostiach, sa dnes javí ako najzásadnejší epidemiologický problém. Bohužiaľ, mnohí ľudia chodia po návštevách krížom-krážom … a nemocnice kolabujú. Masovo v nich pribúdajú starí rodičia, ktorých prišli na sviatky deti navštíviť. Bohužiaľ, aj s neželaným darčekom.

Doplnil Matovič na Facebooku

Premiér Igor Matovič pritom v statuse na Facebooku vyzval ľudí, aby ostali doma a nikam dnes nechodili. Premiér vyzval ľudí, aby všetci zrušili akékoľvek plány na dnešné bujaré oslavy s ľuďmi mimo jednej domácnosti.

Total
4
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články