Výberová komisia odporučila na post prezidenta PZ obidvoch uchádzačov

Výberová komisia v pondelok 4. januára 2021 vypočula dočasne povereného prezidenta PZ Petra Kovaříka a veliteľa útvaru osobitného určenia PPZ Štefana Hamrana.

Títo kandidáti na post prezidenta PZ splnili podmienky účasti výberového konania. Ďalších kandidátov vylúčili pre nesplnenie podmienok.

Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta. Štefan Hamran a Peter Kovařík takisto obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Komisia odporučila ministrovi vnútra predložiť Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR na vypočutie obidvoch uchádzačov. Minister Roman Mikulec tak urobí do 15 dní.

Parlamentný výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí ministrovi vnútra vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta PZ. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články