Európska komisia schválila vakcínu od Moderny

Netrvalo to ani niekoľko hodín a po schválení vakcíny od Moderny od Európskej liekovej agentúry prišlo aj schválenie od Európskej komisie.

Európska komisia dnes podmienečne schválila použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od firmy Moderna. Dnes schválila použitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od Moderny aj Európska lieková agentúra. Odobrenie od Európskej komisie znamená, že sa môže začať s distribúciou vakcíny do všetkých krajín Európskej únie.

Informáciu o schválení vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna priniesla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na sociálnej sieti Twitter.

Dobrá správa pre naše úsilie priniesť viac vakcín proti COVID-19 pre Európanov! Európska agentúra pre lieky usúdila, že vakcína od Moderny je bezpečná a účinná.

uviedla na sociálnej sieti Twitter Ursula von der Leyenová

Európska komisia objednala od Moderny 80 miliónov dávok vakcíny a o ďalších až 80 Miliónov môže objednávka stúpnuť. Celkovo má Európska únia zatiaľ zabezpečených 460 miliónov kusov vakcíny.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články